Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Co dobrze jest wiedzieć o wannach asymetrycznych?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wanny asymetryczne charakteryzują się tym, że z jednej strony mają nierównomierne kształty, a z drugiej strony można z ich oferty wybrać produkt, który idealnie dopasuje się do każdego rodzaju łazienki. Fakt ten pozwala na wykorzystanie w pełni powierzchni łazienki, która nie zawsze musi być dużych rozmiarów.

Czym wyróżniają się wanny asymetryczne?

Boki wanien asymetrycznych są nierówne, przez co takie wanny mają ciekawe i oryginalne kształty, są przy tym wygodne i pojemne, ponieważ ich niecka najczęściej nie jest mała. Są doskonałym rozwiązaniem do łazienek o niekonwencjonalnych kształtach i małych możliwościach zabudowy.

Stosując wannę asymetryczną, można tak ją ustawić w nieustawnej łazience, że bez problemu będzie można się wykąpać, wziąć prysznic i swobodnie skorzystać z reszty powierzchni łazienki.

Gdzie najlepiej montuje się wanny asymetryczne?

Najczęściej są one przystosowane do zamontowania w rogu. Jednak ich wymiary znacznie odbiegają od rozmiarów wanien narożnych. Wanny te montuje się więc nie tylko w rogu łazienki, ale także przy ścianie. W każdej sytuacji idealnie dają się wkomponować w dane wnętrze.

Tego typu wanny nie tylko doskonale nadają się do małych łazienek, ale także są niekonwencjonalnym elementem łazienek dużych, czy też pokoi kąpielowych. Ich zainstalowanie potrafi sprawić, że dana łazienka będzie miała nieco inny wygląd, będzie oryginalna.

Większe i wygodne

W wannach asymetrycznych jest więcej miejsca do kąpieli. Powodem tego jest fakt, że ukośnie ułożona w nich misa wykorzystuje większą długość, aniżeli misa ułożona w wannie tradycyjnej. Dlatego też w takiej wannie jest o wiele lepszy komfort kąpania się.

Wanny asymetryczne są ładne, mają oryginalne kształty, są wygodne. Różnorodność ich wzorów powoduje, że każdy może wybrać coś dla siebie. Te ciekawe elementy każdej łazienki mogą sprawić, że aranżacja domowego SPA będzie niekonwencjonalna.

Wyposażenie

Tego typu wanny czasami wyposażone są w zagłówki, siedziska, specjalne uchwyty. Czasami są wannami dwupoziomowymi, z czego bardzo cieszą się dzieci. Ich oryginalność może sprawić, że dana łazienka nie będzie nudna, znacznie zyska na swoim wyglądzie, nawet gdy będzie bardzo małych rozmiarów.

Do tego typu wanien wchodzi się z ogromną przyjemnością. Ich zaoblenia, wyprofilowane krawędzie, wygodne siedziska powodują, że kąpiel staje się relaksem. Asymetryczne wanny to bardzo ciekawe rozwiązanie, które nie tylko jest dobre dla małych i nieustawnych łazienek. Tego typu wanny doskonale sprawdzą się w dużych przestrzeniach, gdzie można zamontować asymetryczną wannę o większych rozmiarach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.

zobacz lewashere.com icanclub25society.com