Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Manicure żelowy – zalety

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zadbane dłonie i pięknie pomalowane paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Niestety wiele pań zmaga się z problemem łamliwych i krótkich paznokci, które ciężko jest ładnie wystylizować. Można jednak temu zaradzić, wybierając metodę żelową zdobienia paznokci.

Manicure żelowy – charakterystyka

Metoda żelowa zdobienia paznokci polega na pokryciu płytki specjalną masą, którą utwardza się lampą UV. Można nałożyć kilka warstw, a żel jest bardzo elastyczny i można przy jego pomocy uformować piękny kształt paznokcia. Nie jest to prosta metoda i wymaga wprawy, a więc najczęściej manicure żelowy wykonuje się w studiach urody.

Metodą żelową można przedłużyć płytkę paznokcia na dowolną długość. Dokonuje się tego dwoma sposobami. Jednym z nich jest użycie tipsów, a drugim specjalnych szablonów. Paznokcie muszą być uzupełniane mniej więcej co 3 tygodnie.

Jak wykonuje się manicure żelowy?

Wykonanie manicure żelowego wymaga użycia specjalnych preparatów i narzędzi, które są niezbędne. Przede wszystkim nie może zabraknąć pilniczka, żelu, pędzelka do nakładania żelu, lampy UV, a także primera. Przyda się także cleaner i szablony lub tipsy, jeśli paznokcie mają zostać przedłużone. Na początku dłonie należy zdezynfekować. Płytka paznokcia musi być zmatowiona i uformowana przy użyciu pilniczka. Pyłek i tłuszcz usuwa się cleanerem, a następnie można nałożyć primer, czyli bazę pod żel.

Jeśli przedłuża się paznokcie, to trzeba przykleić szablon lub tipsy. Następnie nakłada się cienkie warstwy żelu i każdą z nich trzeba na około 3 minuty naświetlić lampą UV. Najczęściej stosuje się trzy warstwy. W przypadku konieczności poprawienia kształtu należy spiłować paznokcie po drugiej warstwie. Trzecia powinna pozostać nienaruszona.

Dlaczego warto wykonać manicure żelowy?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest doskonałym sposobem na piękne i zadbane dłonie. Szczególnie jest polecana paniom, które mają kruche, łamliwe i krótkie paznokcie. Dzięki żelowi można w dowolny sposób przedłużyć płytkę i nadać im odpowiedniego kształtu.

Efekt metody żelowej zdobienia paznokci utrzymuje się bardzo długo i dodatkowo można uzupełniać braki. Cały zabieg może nie jest krótki, ale udając się do profesjonalnej stylistki, można się odprężyć i zrelaksować. Ciężko jest wykonać taki manicure samodzielnie w domu, ale nie jest to kosztowne. Jedynym problemem może być usunięcie żelu i wiele pań boi się, że źle przeprowadzone ściąganie może uszkodzić płytkę paznokcia. Nie ma się jednak czego obawiać, jeśli wybierze się dobrą kosmetyczkę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/jazda-pod-wplywem-alkoholu/ https://beesafe.pl/porady/auto-miejskie-do-15-tys-zlotych/ lanails.pl