Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Mata ochronna do samochodu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Tapicerka w samochodzie nie ma łatwego „życia”. Narażona na działanie promieni słonecznych na odkrytych parkingach płowieje, pod ciężarem przewożonych na siedzeniach przedmiotach ugina się i wgniata, czasem ulega pocięciu na skutek kontaktu z ostrymi krawędziami np. nart. Nie pomagają jej także najmłodsi wiekiem pasażerowie.

Jak chronić tapicerkę?

Choć tapicerkę można wyprać (są firmy posiadające odpowiedni sprzęt i specjalizujące się w tego typu usługach), choć można usunąć zabrudzenia na przykład wilgotną szmatką, gdy jest z innego materiału niż tkanina, lepiej jest (jak wspomina znane porzekadło) zapobiegać. Maty ochronne to powszechny i uniwersalny sposób ochrony tapicerkami. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza pod dziecięce foteliki.

Maty ochronne

Maty ochronne do samochodów wykonane są z materiałów gumowych lub piankowych. Dzięki temu jej powierzchnia ma właściwości antypoślizgowe po obu stronach powierzchni – nie ślizga się po fotelu i zapewnia stabilność fotelikowi dziecięcemu. Matę łatwo zamontować na foteliku – to dodatkowa zachęta do jej zastosowania. Dodatkowo producenci stosują wysokiej jakości materiały, zatem mata jest nie tylko bardzo trwała, spełnia swoją rolę przez długi okres czasu, a w dodatku łatwo utrzymać ją w czystości. Jeśli zachodzi konieczność zdjęcia maty i wyczyszczenia czynności te nie stanowią najmniejszego problemu. Maty ochronne nadają się do każdego rodzaju samochodu – producenci zadbali o ich uniwersalne kształty i różne rozmiary właśnie po to, by zapewnić tapicerce maksymalną ochronę przed wgnieceniami, zabrudzeniami, zarysowaniem. Większość mat jest wodoodporna – to idealna cecha. Wiedzą coś na ten temat rodzice dzieci, które ledwo tylko wyruszą w podróż, a natychmiast muszą coś zjeść, wypić. Maty ochronne są wyposażone w kieszonki lub organizery – mały człowiek może schować tam drobne zabawki lub przekąski. Mając wszystko pod ręką, będzie w podróży spokojniejszy i obsłuży się sam.

Maty ochronne do samochodów to idealne rozwiązanie i trudno się dziwić tym, którzy maty docenili i stosują. Nawet jeśli ktoś małych dzieci nie posiada, nie musi montować fotelika to jednak zdarza się, że coś autem przewozi. Albo stawia samochód w miejscu, gdzie nie ma ochrony przed słońcem i tapicerka wystawiona jest na działanie jego promieni. Dobry stan tapicerki to efektowny wygląd samochodu, dobre świadectwo o jego właścicielu i połowa sukcesu przy sprzedaży auta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p919,czarna-mata-podkladka-na-zamowienie-dowolny-ksztalt-cena-za-1m2.html.

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ zobacz wiecje