Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Odzież dziecięca

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy maluch chce być modny. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zwracają szczególną uwagę, aby na ich koszulkach, dresach czy kurtkach obecni byli bohaterowie z ulubionych bajek. O ile maluszki do trzeciego roku życia nie decydują same w sprawie odzieży, o tyle starszaki zakupy najczęściej robią z rodzicami i doskonale wiedzą, który krój, kolor czy fason jest dla nich najbardziej odpowiedni.

Oferta ubranek dla dzieci

Oferta odzieży dziecięcej jest niezwykle szeroka i różnorodna. Znajdziemy tu ubranka w niemal wszystkich kolorach, dostosowane do pór roku czy szczególnych okazji. Z uwagi na rosnącą świadomość rodziców w zakresie ochrony dziecięcej skóry na sklepowych półkach znajdziemy zarówno odzież naturalną i ekologiczną, jak i tą tańszą – najczęściej produkowaną w Chinach czy Wietnamie, której sam proces produkcji może wzbudzać wiele wątpliwości.

W ofercie dziecięcych sklepów odzieżowych znajdziemy ciepłe puchowe kurtki czy płaszcze, spodnie na każdą okazję, eleganckie spódniczki czy sukienki, kolorowe T-shirty, przewiewne szorty, cienkie, letnie bluzeczki i koszulki czy stylowe kamizelki.

Na specjalne okazje nie zabraknie małych garniturów, sukienek balowych czy eleganckich koszul z krawatami czy muszkami. Dobrze wyposażony sklep z ubrankami dla dzieci zapewni asortyment na każdą uroczystość (zarówno rodzinną, jak i szkolną).

Czego unikać przy zakupie odzieży dla dzieci?

Ubranka dla dzieci dostępne są w różnych poziomach cenowych. Wpływ na cenę ma jakość i rodzaj tkanin i materiałów oraz sam proces szycia. Niestety bardzo często odzież produkowana na skalę przemysłową może być niebezpieczna dla delikatnej skóry dziecka. Chemiczny proces bielenia tkanin czy ich kolorowania naraża malucha na wielogodzinny kontakt z drażniącymi substancjami chemicznymi.

Ponadto niekorzystne dla skóry jest również noszenie odzieży (zwłaszcza bielizny) wykonanej z materiałów sztucznych: poliestru czy elastanu. Materiały te nie pozwalają na swobodną wentylację skóry zwłaszcza w upalne dni powodując podrażnienia, swędzenie, pieczenie czy ciągłe stany zapalne.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar?

Dzieci bardzo szybko rosną i często jest tak, że ubranka dla dzieci zakupione w jednym sezonie w kolejnym będą już zbyt ciasne. Niestety problemu nie rozwiąże kupowanie zbyt dużych rozmiarów w celu wydłużenia eksploatacji kurtki czy swetra. Zbyt luźna odzież powoduje, że zimą nie będzie wystarczającej ochrony dla skóry dziecka przed wychłodzenie, a latem obszerne koszulki czy szorty będą bardzo niewygodne dla naszej pociechy.

Rozmiar zawsze warto dopasować do dziecka, a dobrze zachowane ubranka dla dzieci, z których maluch wyrośnie można przekazać innemu dziecku w rodzinie lub po prostu sprzedać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.