Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Piękne i funkcjonalne sztućce na naszym stole

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak sprawić, aby domowy stół zastawiony smakołykami prezentował się każdego dnia jeszcze lepiej? Okazuje się, że estetyki dodają nie tylko wspaniałe potrawy i talerze, ale również sztućce. Nowoczesne sztućce oferowane przez topowych producentów zaskoczą nas pod wieloma względami – warto przyjrzeć im się z bliska przygotowując się do kupna. 

Jakie sztućce wybrać?

Decydując się na kupno zestawu sztućców warto przyjrzeć im się z bliska – konkretne kolekcje różnią się nie tylko materiałami, ale również sposobem wyważenia, zdobieniami. Olbrzymi wybór dają nam sami producenci, a projektanci co chwilę proponują nam nowe wzory. Jaki powinien być zestaw sztućców? Z pewnością trwały, odporny na zarysowania, działanie wilgoci, korozję. Nowoczesne sztućce z pewnością spełnią te wymagania, a dodatkowo podniosą komfort spożywania codziennie posiłków. 

Jak skonstruowane są sztućce? Współcześnie najczęściej wykorzystywana jest stal nierdzewna 18/10 – jest to rodzaj tworzywa, które nie odkształca się, nie jest podatne na działanie wilgoci czy pojawianie korozji. Sztućce takie możemy bez obaw myć w zmywarkach. Poza klasycznymi zestawami sztućców warto zwrócić uwagę na sztućce dla dzieci oraz specjalne zestawy łyżeczek do herbaty lub widelczyków do ciast. 

Funkcjonalność i elegancja w jednym!

To, co bez wątpienia zwraca uwagę w przypadku nowoczesnych sztućców to ich design. Projektanci proponują nam sztućce inspirowane najnowszymi trendami, jak również sztućce nawiązujące do klasycznego wzornictwa. Znajdziemy w kolekcjach bez trudu sztućce inspirowane stylem skandynawskim, jak również minimalistycznym czy loftowym. Miłośnicy klasycznego wzornictwa również nie będą zawiedzeni – w sklepach nie brak klasycznych kolekcji zdobionych ornamentami oraz motywami florystycznymi. 

Comments are closed.

nawhitefornchouse.com z.pl ilab.pl