Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Przyciski pojemnościowe bez tajemnic

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przyciski pojemnościowe cieszą się ogromną popularnością w wielu przedsiębiorstwach trudniących się między innymi usługami transportowymi i produkcja żywności. Ich popularność związana jest z opinią, że przyciski tego typu poprawiają komfort pracy, są bardzo wytrzymałe a samo rozwiązanie wprowadza nową jakość w wielu firmach.

Gdzie używane są przyciski?

Są one chętnie używane w przemyśle z racji na to, że zapewniają długie lata niezawodnej pracy i żywotności oraz ze względu na wygodę użytkowania. Sprzęt tego typu reaguje na dotyk np. palca lub dłoni. Wyróżnia je również zaawansowana konstrukcja półprzewodnikowa, która wyposażona jest w wyjścia tranzystorowe.Urządzenia wyposażone są w diody LED, które informują użytkownika o stanie urządzenia. Tym, co wyróżnia przyciski pojemnościowe od innych rozwiązań jest również wysoka odporność na zalanie cieczami oraz szeroki wybór dostępnych opcji podłączeń.

Zasada działania

Przyciski pojemnościowe nazywa się również dotykowymi. Jest to bezapelacyjnie niezwykle wytrzymałe i niezawodne ulepszenie w przemyśle. Można montować je w wielu różnych miejscach takich jak windy i drzwi mechaniczne a także przy różnych maszynach fabrycznych. Spotkać można je również w środkach transportu publicznego: tramwajach, pociągach czy autobusach. Najczęściej dostępne na rynku przyciski pojemnościowe przełączane są poprzez zbliżenie dłoni lub palec na odległość 3 milimetrów, lub mniejszą. Zasada działania przycisków dotykowych opiera się na tym, że pole elektryczne oddziałuje z przewodnikami. Ciało ludzkie pełne jest pełne elektrolitów, które przewodzą prąd, skóra ludzka jest natomiast warstwą stratnego dielektryka. Pole elektryczne urządzenia wytwarza kondensator, więc część pola ucieka na zewnątrz okładek za jego pomocą również w tym urządzeniu. Układ wyżej wymienionych okładek w przycisku dotykowym stworzono w ten sposób, że jest ono skierowane do obszaru dotykowego, który jest dostępny dla dłoni czy też palca użytkownika.

Popularność przycisków dotykowych

Fakt, iż dotykowe przyciski pojemnościowe nie zużywają się tak jak ich mechaniczne odpowiedniki oznacza przewagę tego typu rozwiązań. Rozwój w dziedzinie technologii projektowania przycisków pojemnościowych przyczynił się do zmniejszenia kosztów produkcji oraz do poprawienia działania urządzeń co objawia się zwiększeniem czułości, oraz niezawodnością. Tym samym używanie przycisków pojemnościowych staje się coraz bardziej popularne nawet w elektronice używanej na co dzień, producenci sprzętu jeszcze częściej korzystają z tej alternatywy przycisków mechanicznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Przyciski pojemnościowe.

Comments are closed.