Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozwód z orzekaniem o winie – co warto o nim wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Małżeństwa rozpadają się z różnych powodów. Decyzja o definitywnym zakończeniu formalnego związku rzadko jest efektem spokojnych rozmów i konsensusu. Rozpadowi związku przeważnie towarzyszą skrajne emocje, a cała procedura ma burzliwy przebieg. Często zdarza się, że osoba składająca do sądu pozew o rozwód obarcza wyłączną winą za obecny stan rzeczy swojego partnera. Co warto wiedzieć o rozwodzie z orzekaniem o winie? 

Walka o swoje prawa

Pierwszym etapem rozpoczęcia drogi do nowego życia jest sporządzenie pozwu. O tym, czy wnioskujesz o rozwód z czy bez orzekania o winie, musisz zdecydować już na tym etapie. Wyczerpujący dokument powinien zawierać szczegółowe informacje, takie jak dane osobowe, oświadczenie o liczbie, wieku i płci potomków, zaświadczenia o zarobkach, akty urodzenia wspólnych dzieci oraz uzasadnienie swojej decyzji. Podstawą do oskarżenia przed sądem swojego partnera może być między innymi: przemoc fizyczna i psychiczna, zaniedbywanie podstawowych potrzeb rodziny, uzależnienia czy zdrada. 

Warto mieć świadomość, że postępowanie może ciągnąć się długimi miesiącami, a nawet latami. Aby sąd wydał pomyślny dla powoda wyrok, konieczne jest zebranie materiału dowodowego. Wiąże się to z wysłuchaniem zeznań świadków i skompletowania opinii biegłych. 

Dobry prawnik gwarancją powodzenia

Proces rozwodowy, szczególnie taki, w którym musimy udowodnić przed sądem winę byłego małżonka, jest ogromnym przeżyciem i potężną dawką stresu. Aby odpowiednio przygotować się do procesu pod kątem organizacyjnym i psychicznym, warto nawiązać współpracę z zaufanym prawnikiem. Doświadczony adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym dopilnuje wszystkich formalności, będzie reprezentował Twoje interesy na sali sądowej, pośredniczył w kontaktach z byłym partnerem i był nieocenionym wsparciem psychicznym w trudnych chwilach. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej informacji.

Comments are closed.

https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/carpooling/