Ad
Ad
Ad
Biznes

Rozwój firmy w dobie pandemii – dlaczego jest ważny? Dowiedz się jak uratować swoją firmę

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rozwój firmy w dobie pandemii – dlaczego jest ważny?

Pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami niemal cały rynek. Bardzo wiele firm upadło lub jest na skraju bankructwa. Spora część z nich wciąż walczy o przetrwanie, łapiąc się różnych kół ratunkowych. Przedsiębiorcy w większości nie myślą jednak o rozwoju swoich firm, a jedynie o utrzymaniu ich. Są jednak i tacy, którzy mimo pandemii radzą sobie świetnie – niezależnie od branży.


Dlaczego rozwój firmy w dobie pandemii jest tak ważny?

Rozwój firmy jest tym, na czym przedsiębiorcy powinni się obecnie skupić, zamiast myśleć tylko o przetrwaniu kryzysu. Oczywiście nie jest to łatwe, ale możliwe. Przykładem branży, która świetnie przystosowała się do warunków pandemii, jest segment handlu. Świadomi przedsiębiorcy szybko uruchomili dodatkowe kanały komunikacji oraz realizowania sprzedaży. Przeniesienie się z klasycznej, stacjonarnej formy prowadzenia handlu na moduł e-commerce w większości przypadków okazał się bardzo dobrą decyzją. Wymagało to jednak od przedsiębiorców umiejętności szybkiego reagowania, otwartości na zmiany oraz inwestycji środków. Oczywiście każda branża jest inna i w niektórych przypadkach wzorzec rozwoju firmy nie jest tak oczywisty, dlatego warto szukać różnych możliwości i różnych form pomocy.

Analiza rynku i branży

Najważniejsza jest szybka reakcja na zmieniające się warunki. Konieczne będzie przemyślenie planu działania i otwarcie się na ewentualne zmiany. Pierwszym krokiem powinno być rozeznanie rynku oraz branży, w której działamy. Trzeba przygotować się na to, że konieczna może być zmiana profilu działalności firmy.

W momencie, gdy przychody z firmy są coraz mniejsze, trudno jest podjąć decyzję o inwestycji. Jednak aby firma mogła się rozwijać mimo pandemii, musimy rozważyć inwestycję środków w rozwój. Jeżeli aktualne przychody naszej firmy nie pozwalają nam na to, warto zasięgnąć środki w postaci kredytu lub pożyczki. Tego typu pomoc nie tylko umożliwi nam przetrwanie ciężkiego czasu, ale również pozwoli realizować kolejne plany i projekty, które zaowocują i zwrócą nam się w przyszłości.

Inwestycja w pracowników

Kolejnym aspektem, o którym pracodawcy w dobie pandemii nie myślą w pierwszej kolejności są szkolenia pracowników. Podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników jest niezwykle ważne, jednak z wiadomych przyczyn, pracodawcy niechętnie wydają pieniądze na szkolenia dla pracowników w niepewnych czasach. Mimo wszystko, zdaniem specjalistów jest to duży błąd – właśnie podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowych umiejętności daje większe możliwości i perspektywy, jeśli chodzi o ewentualny rozwój firmy oraz możliwość zmiany profilu jej działalności.

Comments are closed.

https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/