Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – dlaczego jest tak ważne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, którą zobligowany jest wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego – zarówno samochodu osobowego, jak i motocykla czy busa czy autobusu. Ubezpieczenie takie pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze – polisa ta powinna znajdować się zawsze w naszym portfelu podczas jazdy samochodem! Jak zdobyć taką polisę? Czy jest ona droga? Od czego zależy jej cena?

Polisa OC dla właścicieli samochodów

Polisa OC pozwala na naszą ochronę finansową w przypadku spowodowania kolizji drogowej i uszkodzenia samochodu innego użytkownika drogi. Polisa jest niezwykle przydatna również wtedy, kiedy z naszej winy ucierpi pieszy. Polisa OC oferowana jest przez większość towarzystw ubezpieczeniowych, a jej wysokość jest zmienna i zależy od kilku lub nawet kilkunastu zmiennych. Warto zapoznać się z ofertami kilku ubezpieczycieli lub też wybrać zakup polisy przez Internet, co okazuje się być najkorzystniejszą opcją – mówią specjaliści z marki beesafe.pl. Polisa OC jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy samochodów – nie tylko musimy kupować ją co roku i zachowywać jej ciągłość, ale też mieć ją przy sobie w razie kontroli drogowej. Brak OC może spowodować wysokie kary. 

Od czego zależy wysokość składki OC?

Wysokość składki OC nie jest stała i zależy od wielu czynników – najważniejsze z nich to nasz wiek oraz ilość lat przejeżdżonych jako kierowca. Dodatkowo wysokość składki obliczana jest na podstawie marki i wieku naszego samochodu. Podczas wyliczania składki możemy liczyć na dodatkowe zniżki wynikające m.in. z bezkolizyjnej jazdy. Kupując OC warto zastanowić się nad dodatkowymi polisami, takimi jak AC czy assistance, które mogą okazać się niezwykle przydane, szczególnie jeśli dysponujemy względnie nowym samochodem. 

Comments are closed.