Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – dlaczego jest tak ważne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, którą zobligowany jest wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego – zarówno samochodu osobowego, jak i motocykla czy busa czy autobusu. Ubezpieczenie takie pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze – polisa ta powinna znajdować się zawsze w naszym portfelu podczas jazdy samochodem! Jak zdobyć taką polisę? Czy jest ona droga? Od czego zależy jej cena?

Polisa OC dla właścicieli samochodów

Polisa OC pozwala na naszą ochronę finansową w przypadku spowodowania kolizji drogowej i uszkodzenia samochodu innego użytkownika drogi. Polisa jest niezwykle przydatna również wtedy, kiedy z naszej winy ucierpi pieszy. Polisa OC oferowana jest przez większość towarzystw ubezpieczeniowych, a jej wysokość jest zmienna i zależy od kilku lub nawet kilkunastu zmiennych. Warto zapoznać się z ofertami kilku ubezpieczycieli lub też wybrać zakup polisy przez Internet, co okazuje się być najkorzystniejszą opcją – mówią specjaliści z marki beesafe.pl. Polisa OC jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy samochodów – nie tylko musimy kupować ją co roku i zachowywać jej ciągłość, ale też mieć ją przy sobie w razie kontroli drogowej. Brak OC może spowodować wysokie kary. 

Od czego zależy wysokość składki OC?

Wysokość składki OC nie jest stała i zależy od wielu czynników – najważniejsze z nich to nasz wiek oraz ilość lat przejeżdżonych jako kierowca. Dodatkowo wysokość składki obliczana jest na podstawie marki i wieku naszego samochodu. Podczas wyliczania składki możemy liczyć na dodatkowe zniżki wynikające m.in. z bezkolizyjnej jazdy. Kupując OC warto zastanowić się nad dodatkowymi polisami, takimi jak AC czy assistance, które mogą okazać się niezwykle przydane, szczególnie jeśli dysponujemy względnie nowym samochodem. 

Comments are closed.

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz wiecje https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/