Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Wood slicker – najlepszy przyjaciel każdego kaletnika!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dodatkowe narzędzia są najlepszymi atrybutami, które prowadzą do wykonania perfekcyjnej pracy. Dokładnie tak dzieje się w przypadku posiadania narzędzia jakim jest Wood Slicker. Jest on fantastycznym dodatkiem z grupy tak zwanych ,,must have’ów” dla każdego kaletnika. Nie ważne czy co dopiero zaczyna się przygodę z tą piękną dziedziną rzemiosła czy jest się już wprawionym profesjonalistą – dobry Wood slicker to podstawa! Pozwoli on na perfekcyjne wykończenie swoich projektów, które jest w tej branży niezwykle istotne.

Wood slicker – czym jest i jak się z nim obchodzić?

 

Bardziej doświadczone osoby z pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego czym jest wood slicker. Jednak aby formalności stało się za dość warto odświeżyć swoje informację i pogłębić wiedzę amatorów. Wood slicker to drewniane narzędzie kaletnicze, które wygląda dość niepozornie. Zbudowane jest z dwóch głównych części – główki, która ma wyżłobione paski o różnej grubości, a także trzonu, który jest lekko zaostrzony. Zadaniem każdego wood slickera jest polerowanie krawędzi skóry. Niestety w tych miejscach bywa ona nierówna, poszarpana bądź mało estetyczna na wiele innych sposobów. Wood slicker potrafi wypolerować krawędź skóry dzięki czemu nikt nie będzie mógł zarzucić kaletnikowi braku estetyki. Wood slicker najczęściej ,,działa” za pośrednictwem główki. Do grubości skóry dopasowuje się odpowiedni, wyżłobiony fragment główki, a następnie pociera się nią o krawędź skóry. W tym momencie dochodzi właśnie do polerowania!

Zadaniem trzonu jest przede wszystkim łatwe podtrzymywanie wood slickera. Nie powinien on wypadać z ręki jednak stabilnie utrzymywać się w objęciach dłoni. Jednak zakończenie wood slickera może służyć w bardzo ciekawy sposób. W przypadku chęci wypolerowania mniejszych bądź większych otworów w pracach kaletniczych można z powodzeniem użyć go do tej czynności! Najczęściej dobrze zakończony trzon przydaje się w przypadku produkcji pasków do spodni, które powinny być schludne i estetyczne w każdym, nawet najmniejszym calu.

Podsumowanie

 

Tak to już jest, że prace kaletnicze są na świeczniku. Wszyscy oglądający bardzo dokładnie przyglądają się czy aby na pewno praca jest wykonana idealnie. To dziedzina rzemiosła, w której dokładność ma pierwszorzędne znaczenie dlatego potencjalni klienci bądź osoby pasjonujące się kaletnictwem zachowują się właśnie w taki sposób. Jednak nie ma co ich za to winić – to właśnie poprzez takie podejście wykonywanie skórzanych projektów jest tak szlachetne.

Zobacz: https://craft-point.com/k/skory-garbowane-roslinnie/bydlece-licowe-2-0-2-5-mm/

Comments are closed.

Kuchnia zabudowana https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ Biurko białe