Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wyspa w małej kuchni, czyli pomysł na dobre zagospodarowanie przestrzeni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wyspa w małej kuchni pomoże lepiej zagospodarować całą przestrzeń. Tak, może na początku wydawać się może, że jest to co najmniej pomysł absurdalny, ale wystarczy podejść do tego z odpowiedniej strony. Dzięki temu kuchnia zyska zupełnie nowe oblicze.

Kuchnia z dobrym ustawieniem

Wyspa w małej kuchni na kształt litery “U” lub “L” to jedno z najbardziej inspirujących rozwiązań. Zamiast tradycyjnego barku, warto postawić na wyspę, która może stać się miejscem do przygotowywania potraw. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby cały blat wyspy miał odpowiednie wymiary, jeżeli ma dobrze służyć. Sam blat wyspy powinien zostać ustawiony na wysokości 90 cm (w przypadku osób o średnim wzroście). Co powinno znaleźć się pod samym blatem? Najlepiej, jeżeli będą to szafki, dzięki czemu zyska się dodatkową przestrzeń do przechowywania. 

Wielofunkcyjna wyspa w małej kuchni

Mała, ale jakże funkcjonalna – wyspa może stać się miejscem bez którego nikt nie będzie się mógł obyć. Już wiemy, że dzięki niej zyskamy dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków, ale czy to wszystko? Nie. Równie dobrze może to stać się miejsce, gdzie zostanie zamontowana kuchenka i zlew. To także miejsce, gdzie można ustawić naczynia, czy też pochować niektóre produkty spożywcze. Od strony salonu ściankę szafki także można wykorzystać. Chociażby jako stojak do powieszenia/postawienia telewizora. Można w tym miejscu również ustawić hokery, czyli wysokie krzesła, które bardzo często spotykane są w różnych barach i restauracjach. 

Comments are closed.

https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/ zobacz wiecje