Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Zabawki dla noworodków – czy maluszek potrzebuje zabawek ?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zostając świeżo upieczonym rodzicem, czeka nas wiele wyzwań i zapewne rodzi się w nas wiele pytań i wątpliwości. Musimy zapewnić dziecku wiele podstawowych rzeczy niezbędnych do funkcjonowania. Gdy już się z tym uporamy, może pojawić się kwestia zabawek. U starszych dzieci jest to oczywistość, ale czy noworodek potrzebuje zabawek? Nie jest w stanie przecież się nimi bawić, bo nie rozwinął jeszcze dostatecznie mechanizmów ruchowych i nie posiada jeszcze ani fizycznych, ani psychicznych umiejętności w tym zakresie. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i w sklepie internetowym Edukatorek oferujemy szeroki wybór zabawek dla najmłodszych. Dowiedz się jakie zabawki powinieneś wybrać dla swojego niemowlaka!

Zabawki bezpieczne dla noworodka – co wybrać?

Dla niemowlaków zabawki pełnią funkcję dostarczania bodźców stymulujących rozwój sensoryczno-motoryczny. Dlatego zabawki dla noworodków powinny przyciągać uwagę maluszka i zmuszać go by próbował po nie sięgnąć, zachęcając do ruchu. Posłużą do tego, chociażby maty z pałąkiem, do których przywieszone są zawieszki, grzechotki, pluszaki czy pozytywki. Wszystko to przy zachowaniu rozsądku by bodźce nie były zbyt gwałtowne i nie drażniły świeżo wykształconych zmysłów.  W pierwszym etapie rozwoju zabawki dla noworodka służą do przyglądania się im i słuchania oraz wyciąganie rączek w kierunku zabawki w celu ich badania. W ten sposób noworodek poznaje nowe dla niego otoczenie, co jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Zabawki do kąpieli – sposób na wspaniałą zabawę

Małemu dziecku często ciężko zaakceptować, że musi robić niektóre rzeczy wbrew własnej woli. Taką kąpiel może traktować jako męczący obowiązek. Można to zmienić, łącząc tę powinność z zabawą. Przydadzą się do tego specjalne zabawki do kąpieli i akcesoria, które uprzyjemnią ten proces. W naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci znajdziesz pełną ofertę różnego rodzaju gadżetów do kąpieli. Sprawdź już dziś jak zamienić kąpiel we wspaniałą zabawę.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/