Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Zabieg HIFU na ciało – nieinwazyjny sposób na ujędrnienie skóry i wysmuklenie sylwetki

Pinterest LinkedIn Tumblr

Technologia HIFU znana jest medycynie od kilkudziesięciu lat. Początkowo stosowana była w leczeniu nowotworów. Dziś coraz częściej można spotkać się z zabiegami HIFU wykonywanymi w klinikach medycyny estetycznej. Technologia ta świetnie sprawdza się w odmładzaniu twarzy i modelowaniu sylwetki. Wyjaśniamy, jak ultradźwięki HIFU działają na ciało.

Jak działa technologia HIFU?

Zabieg HIFU (ang. high intensity focused ultrasound) to skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu, które wywołują ruch komórek w tkankach. Ultradźwięki mają ograniczony zasięg i mogą kumulować się na różnych głębokościach – od 2 do 6 mm. W zabiegach HIFU na ciało wykorzystuje się głowice o najgłębszym działaniu, które sprawiają, że ultradźwięki docierają do głębokich warstw tkanki podskórnej. Co ważne, podczas terapii powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona (zabieg nie wymaga rekonwalescencji), za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji. Zabieg nie pozostawia śladów ani blizn na skórze.

Na czym polega zabieg HIFU na ciało?

Zabieg HIFU, z którego skorzystasz m.in. w katowickiej Klinice Miracki, wykonywany jest przed doświadczonego specjalistę – lekarza lub kosmetologa. Poprzedzony jest konsultacją, podczas której należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zastosowania ultradźwięków.

Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie smarowana żelem, kolejno do wybranego miejsca lekarz przykłada urządzenie emitujące ultradźwięki. Zabieg polega na wykonywaniu „strzałów” ultradźwiękowych w określonych, zaznaczonych wcześniej miejscach. Terapia skoncentrowanymi ultradźwiękami jest mało bolesna, a dla komfortu pacjenta stosuje się specjalny żel znieczulający.

Ultradźwięki wytwarzane podczas zabiegu HIFU generują ciepło w głębokich warstwach skóry. Następuje kontrolowane uszkodzenie komórek skóry, co pobudza organizm do podjęcia procesów regeneracyjnych. Skóra zaczyna produkować więcej kolagenu, aby wspomóc odnowę uszkodzonych komórek. Kolagen to białko skóry, które nadaje jej strukturę i elastyczność.

Zalety modelowania sylwetki z użyciem ultradźwięków

Zabieg HIFU działa przede wszystkim na stan skóry. Inicjuje procesy regeneracyjne i zagęszczenie struktury komórkowej w skórze. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu, co daje efekt liftingu. Skóra zostaje zagęszczona i uelastyczniona, zmniejsza się jej wiotkość. Dzięki temu, że działanie zabiegu HIFU opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, efekty są bardzo naturalne. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki działania ultradźwięków pojawiają się stopniowo. W związku z tym na końcowe rezultaty trzeba poczekać od kilku miesięcy do pół roku – tyle czasu potrzebuje Twoje ciało na kompletną odbudowę.

Nie można zapominać również o tym, że technologia skupionych ultradźwięków oddziałuje również na komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej. Inicjuje lipolizę, czyli rozpuszczanie tkanki tłuszczowej – uszkodzone komórki tłuszczowe uwalniają swoją zawartość, która następnie metabolizowana jest przez organizm. Zabieg HIFU doskonale sprawdza się w usuwaniu tzw. miejscowej otyłości zlokalizowanej na brzuchu. Wspomaga też redukcję cellulitu na udach i pośladkach. Już po jednym zabiegu można zauważyć zmniejszenie obwodu talii i poprawę napięcia skóry na brzuchu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ lanails.pl sc.org