Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kindergeld – najważniejsze informacje

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każda osoba pracująca legalnie w Niemczech może liczyć nie tylko na atrakcyjne zarobki, ale również atrakcyjne świadczenia socjalne. Z comiesięcznych dodatków mogą korzystać również Polacy pracujący za zachodnią granicą. Jednym z podstawowych dodatków jest Kindergeld – specjalne świadczenie stworzone z myślą o dzieciach. Komu przysługuje dodatek? Jaka jest jego wysokość w tym roku? Sprawdź!

Czym jest Kindergeld?

Kindergeld to zasiłek rodziny wypłacany przez Familienkasse, czyli Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych. Comiesięczny dodatek przysługuje rodzicom wychowującym niepełnoletnie dziecko (w niektórych przypadkach zasiłek można pobierać dłużej), pracujących w Niemczech na warunkach niemieckich, prowadzących własną działalność gospodarczą na terenie tego kraju lub pracujących za Odrą sezonowo. Wsparcie finansowe ma pokryć koszty wychowania dzieci, zapewnić im godne warunki do życia i edukacji.

Wysokość zasiłku

Ile w tym roku wynosi Kindergeld? Wysokość świadczenia zależy od liczby dzieci. Rodzice mający na utrzymaniu jedno i dwoje dzieci otrzymują 219 € miesięcznie. Wysokość dodatku na trzecie dziecko wynosi 220 €. Rodzice wychowujący cztery i więcej pociech na każdą z nich otrzymują 250 €.

Zaległe świadczenia

Przez niewiedzę albo problemy z biurokracją przegapiłeś swoją szansę na pieniądze? Jeszcze nic straconego! Według obowiązującego w Niemczech prawa, możesz ubiegać się o wypłacenie zaległego świadczenia za okres do 6 miesięcy wstecz. Nie musisz samodzielnie wypełniać wniosków i kontaktować się z zagranicznymi urzędami. Dzięki biurom zajmującym się rozliczaniem podatków dla rodaków pracujących za granicą, całą procedurę możesz przejść w Polsce.

 

 

Comments are closed.

https://venndo.pl/salon-serce-domu-i-miejsce-idealne-do-odpoczynku/ Tanie szafki łazienkowe https://3d-developer.com/meble-ogrodowe-duzy-zestaw-wypoczynkowy/