Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Litery i cyfry we wnętrzach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeszcze do niedawna litery oraz cyfry na ścianach kojarzyły się z ostrzeżeniami lub suchymi oznaczeniami pomieszczeń w biurach i urzędach. Dzięki nowoczesnym szablonom z nietuzinkowymi krojami pisma, litery zmienią się w ulubione sentencje i staną się najlepszą dekoracją w mieszkaniach, miejscach pracy czy wypoczynku.

Jak to działa?

Szablony zwykle wykonuje się z tworzywa sztucznego PCV o grubości 0,4 do 0,5 mm. W ten sposób tworzy się przedmiot wielokrotnego użytku, który można także myć. To ważne, gdy chcemy umieścić na ścianie napis składający się z symboli o różnych kolorach. Podobnie, kiedy pragniemy ozdobić w ten sposób kilka wnętrz. Aby połączyć litery w wyrazach, kiedy wymaga tego typografia, stosuje się łączniki. Z kolei, kiedy mamy do czynienia ze szczególnie dużymi literami i cyframi stosuje się niekiedy podwójne szablony dla każdej z nich.

Innym typem tego rozwiązania jest szablon samoprzylepny. Są one wykonane ze specjalnej folii. Zastosowanie jej jest niezwykle proste. Pamiętać należy o wstępnym oczyszczeniu ściany z kurzu. Później, po zdjęciu warstwy ochronnej, należy przykleić szablon do ściany w odpowiednim miejscu wspomagając się szmatką lub gąbką. W zasadzie można już malować! Zwrócić należy uwagę na narzędzia malarskie. Najlepiej do szablonów sprawdza się nakładanie farby za pomocą gąbki.

Gdzie stosować szablony?

Szablony liter i cyfr mogą ozdabiać właściwie każde wnętrze. Poczynając od kuchni, poprzez salon, jadalnię po pokój dziecięcy. W zależności od charakteru pomieszczenia można dobrać krój i wielkość pisma. Stonowane i proste liternictwo z pewnością sprawdzi się w salonie lub gabinecie. Pisane litery, obłe kształty i łagodny charakter pisma dopasowuje się do kuchni. Wyraziste, duże litery i cyfry znajdą zastosowanie w pokojach dzieci i młodzieży. Szablony liter i cyfr na rynku posiadają wiele kształtów i wielkości.

Oprócz doboru szablonu ważnym czynnikiem decydującym o finalnym efekcie dekoracji jest barwa liter. Mocne kontrasty będą charakterystyczne dla nowoczesnych, wyrazistych wnętrz. Z pewnością można je z powodzeniem stosować w stylizacjach industrialnych bądź urządzając typowy loft. Z kolei połączenia pastelowe ozdobią w znakomity sposób pomieszczenia w stylu skandynawskim bądź rustykalnym.

Co napisać na ścianie?

O tym, jaka będzie treść napisu ściennego decyduje już tylko preferencja i wyobraźnia właściciela. Z pewnością można inspirować się cytatami z ulubionej literatury, można umieszczać przysłowia bądź uspokajające sentencje.

Posługując się szablonami liter i cyfr można przywołać ulubione wiersze, inspirujące wezwania lub wyciszające hasła rodem ze skandynawskiego hygge. Jednak obecnie wielkim wzięciem cieszą się sentencje mówiące o najważniejszych i najpiękniejszych uczuciach: miłości i zrozumieniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Comments are closed.

zobacz https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/