Ad
Ad
Ad
Technologia

Na co zwrócić uwagę wybierając naświetlacze LED?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne naświetlacze LED to bardzo uniwersalne urządzenia, które mają szerokie zastosowanie. Na półkach sklepowych znaleźć można bardzo wiele modeli naświetlaczy LED. Aby wybrać najlepsze urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Odpowiednia moc

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na moc urządzenia. Producenci oferują wysokiej klasy naświetlacze LED o mocy od 10 do nawet 100W, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć także o tym, że na rynku dostępne są profesjonalne naświetlacze, których moc sięga nawet 290W. Jak łatwo się domyślić im większa moc, tym oczywiście znacznie większą ilość światła można uzyskać.

Jeżeli nie wiemy na jaką moc postawić, to warto skorzystać z doradztwa projektanta oświetlenia albo doświadczonego sprzedawcy. Oryginalne naświetlacze LED o mocy 100W doskonale nadają się do oświetlenia dróg dojazdowych, placów budowy i parkingów.

Modele z czujnikiem ruchu

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają naświetlacze z czujnikiem ruchu. Największym atutem modeli tego typu jest oczywiście to, że dzięki nim można zaoszczędzić sporo energii. Inteligentny czujnik ruchu zazwyczaj zintegrowany jest bezpośrednio z naświetlaczem. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu rozwiązaniu czujniki są łatwe w montażu, a co najważniejsze prezentują się bardzo estetycznie.

Najbardziej zaawansowany naświetlacz LED umożliwia swobodną regulację poziomu jasności. W wielu modelach ustawić można dodatkowo czas świecenia po wykryciu ruchu, czy też samą czułość detektora PIR. Jeżeli planujemy zakup naświetlacza z czujnikiem ruchu, to koniecznie należy zwrócić uwagę na jego maksymalny zasięg.

Barwa światła ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważnym parametrem jest również barwa światła, którą oferuje dany naświetlacz. Pamiętać należy o tym, że zimne światło jest postrzegane przez ludzki wzrok za zdecydowanie bardziej jasne. Zimne światło emituje około 5% wyższy strumień świetlny w porównaniu do światła ciepłego.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się naświetlacze ze światłem zimnym 6000-70000K. Godne uwagi są również naświetlacze o świetle neutralnym 4000K.

Comments are closed.

rejmeridien-gurgaon.com xanderncsenate.com enrepublic.pl