Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Podstawy drogowe – istotny element podczas remontów dróg

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podstawy drogowe to bez wątpienia elementy, bez których trudno jest zaplanować jakiekolwiek prace drogowe. Dzięki podstawom możliwe jest przede wszystkim umieszczanie dowolnych znaków drogowych w wybranej lokalizacji. Pozwala to przede wszystkim na umieszczanie znaków na kilkadziesiąt metrów przed faktycznymi utrudnieniami na drodze i informowanie o trudnościach kierujących, ale nie tylko.

Remonty na drodze – jak są planowane?

Remonty na drodze to bez wątpienia jedno z największych utrudnień dla kierowców. Niestety – remonty muszą być przeprowadzane, gdyż poprawiają one jakość i komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo kierujących. W czasie remontów drogowcy sięgają po różne metody udrożnienia ruchu – zwężenia, ale też sygnalizację tymczasową. Podczas remontów stosowane są znaki poziome i pionowe. Znaki poziom to oczywiście klasyczne znaki drogowe, ale też słupki ostrzegawcze, barierki. Och ustawienie jest możliwe dzięki podstawom drogowym. Znaki poziome to najczęściej żółte linie malowane na drodze, wyznaczające tymczasowy tor jazdy.

Jak pomocne są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe kojarzone są przede wszystkim z wszelkimi remontami odbywającymi się na drogach. Warto jednak wiedzieć, że ich zastosowanie jest znacznie szersze. Podstawy mogą być wykorzystywane na parkingach w celu wyznaczenia przestrzeni wyodrębnionej z ruchu, ale też na eventach, koncertach – w celu ustawienia ogrodzeń czy barierek. Podstawy drogowe wykorzystywane są również do ustawiania dużych tablic informacyjnych.

Jak projektowane są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe to produkt, który powinien łączyć funkcjonalność oraz wysoką odporność na uszkodzenia – mówią pracownicy marki Nicrobase.de. Nowoczesne podstawy drogowe tworzone są z przetworzonego PVC – recykling tego tworzywa pozwala na lepszą ochronę środowiska naturalnego. Podstawy drogowe posiadają budowę modułową – mogą być łączone ze sobą, bez pomocy złączek czy klejów. To wygodne rozwiązanie! Istotna kwestią jest również fakt, że podstawy posiadają uniwersalne otwory montażowe. Oznacza to, że można osadzać na nich zarówno klasyczne znaki drogowe, jak i słupki ostrzegawcze, tablice informacyjne, barierki, ogrodzenia. Podstawy są zabezpieczone przed najechaniem samochodu, marka Nicrobase udostępnia je w dwóch wariantach wagowych. Nie ma potrzeby dodatkowego dociążania podstaw workami z piaskiem.

 

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/