Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozliczenie podatku z Holandii online? Sprawdź, na jaką pomoc socjalną możesz liczyć

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pracując nawet kilka miesięcy w Holandii, Polacy mogą liczyć na wysoki zwrot podatku z tego kraju. Kwota ta może sięgać kilku tysięcy złotych. Cała procedura rozliczeniowa z Belastingdienst, czyli holenderskim urzędem skarbowym, przebiega szybko i bezproblemowo. Wszystko za sprawą aplikacji do rozliczenia podatku z Holandii. 

Pierwsza polska aplikacja do zeznań podatkowych

Rozliczenie podatku Holandia – jest częstym słowem kluczowym wpisywanym do wyszukiwarki. Podatnicy szukają rozwiązań, które pomogą im otrzymać zwrot podatku z Holandii bezproblemowo i bez wypełniania trudnych formalności. To właśnie od nich w głównej mierze zależy, w jakim czasie otrzymamy środki finansowe na konto bankowe.

Rozliczenie za pomocą aplikacji dzielimy na trzy kroki. 

Pierwszym z nich jest wprowadzenie danych z holenderskiej karty podatkowej, którą otrzymujemy od pracodawcy – Jaaropgave. Następnie aplikacja prosi o wpłacenie kwoty za usługę poprzez przelew bankowy lub kartę kredytową. Ostatnim z nich jest rozmowa z doradcą podatkowym, który doradzi w sprawie ulg podatkowych, mogących dodatkowo podnieść kwotę zwrotu. 

Zwrot podatku z Holandii przez internet – dlaczego się opłaca?

Rozliczenie podatku z Holandii jeszcze nigdy nie było tak proste. W cenie za usługę podatnik otrzymuje weryfikację, poprawkę, wysłanie zeznania, a także tłumaczenie pism i ewentualne odwołanie się od decyzji. To wszystko za sprawą prostej w obsłudze aplikacji i z pełnym dostępem do skorzystania z usług doradcy podatkowego.

Tłumaczenie dokumentów jest istotnym czynnikiem, dla którego warto skorzystać z tego rozwiązania. Po wypełnieniu wniosku, podatnik otrzymuje informację o szacowanej kwocie zwrotu podatku lub jego dopłaty. Formularze w języku polskim są sporym ułatwieniem. Już nie musisz umawiać się na wizytę w urzędzie skarbowym.

Popularne świadczenia socjalne – szansa na dodatkowe pieniądze

Pracownicy, którzy na co dzień pracują w Holandii, mogą liczyć na dodatkowe środki finansowe. Socjal w Holandii jest bardzo dobrze rozwinięty. Jednym z najpopularniejszym z nich jest zasiłek rodzinny na dziecko – Kinderbijslag, który pokrywa częściowo koszty związane z wychowaniem i edukacją dziecka.

Zorgtoeslag to z kolei dofinansowanie ubezpieczenia zdrowotnego dla osób, których dochody nie przekraczają 30 000 EUR rocznie. Dzięki niemu podatnicy mają szansę na wyższy zwrot podatku. Na dodatkowe świadczenia mogą liczyć również osoby w trudnej sytuacji życiowej, bezrobotni i mniej zarabiający oraz kobiety w ciąży w postaci zasiłku macierzyńskiego.

Comments are closed.