Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wybieramy czarne donice ogrodowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Istnieje wiele sposobów na to, aby dekorować przestrzeń ogrodu czy tarasu – jedną z nich są czarne donice ogrodowe. Nowoczesne donice zaskoczą nie tylko eleganckim wyglądem, ale przede wszystkim świetnymi parametrami technicznymi. Jakie czarne donice ogrodowe wybrać i jakimi roślinami je wypełnić?

Jakie czarne donice ogrodowe wybrać?

Czarne donice ogrodowe to niebanalny pomysł na uzupełnienie przestrzeni wypoczynkowej. Donice pozwolą na podniesienie estetyki, ale też na otoczenie się ulubionymi roślinami. Kwiaty staną się też niebanalną dekoracją. Jakie czarne donice ogrodowe wybrać?

Jednymi z najchętniej kupowanych są technorattanowe czarne donice ogrodowe. Donice takie są uzupełnieniem kolekcji ogrodowych z technorattanu, świetnie uzupełnią meble ogrodowe wykonane z tego tworzywa. Donice technorattanowe posiadają lekkie konstrukcje, wierzch tworzy plecionka technorattanowa. Donice technorattanowe są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne – ich nieporowata struktura nie wchłania wilgoci, brudu, donica nie jest podatna na działanie promieni UV.

Drugą opcją są czarne donice ogrodowe, wykonane z materiałów kompozytowych. Donice te idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, a ich atutem jest wysoka odporność na wysokie i niskie temperatury. Donice tego typu tworzone są z połączenia włókna szklanego, cementu oraz plastyfikatora.

Czarne donice ogrodowe w konkretnych aranżacjach

Czarne donice ogrodowe świetnie sprawdzą się w konkretnych aranżacjach – mogą być one wykorzystane na tarasach i w ogrodach w stylu industrialnym, gdzie dodadzą elegancji. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie ich w nowoczesnych przestrzeniach przydomowych, gdzie pozwolą na wykreowanie zielonej ściany. Będzie to możliwe poprzez wykorzystanie winorośli z podporami, ale też niewielkich krzewów, które z biegiem lat urosną. W donicach świetnie prezentować się będą rośliny kwitnące, np. lawenda, która w okresie lata wspaniale kwitnie i pachnie, a do tego odstrasza komary.

 

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/