Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wyposażenie łazienki, aktualne trendy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcąc modnie i efektownie wyposażyć łazienkę warto mieć na uwadze kilka popularnych, w ostatnich latach, rozwiązań aranżacyjnych. Podążając za trendami nie zapominajmy jednak o zdrowym rozsądku, tak by korzystanie z łazienki było wygodne, a przemijająca szybko moda nie wpłynęła na zdezaktualizowanie się urządzonego przez nas wystroju. Poniżej kilka, godnych uwagi trendów.

Klimat loftu – Deante wyposażenie łazienek

Długo utrzymującym się w modzie trendem aranżacyjnym jest styl przemysłowy. Minimalistyczne i surowe formy, charakterystyczne dla stylu loftowego, znajdziemy w kolekcjach marki Deante – renomowanego producenta sprzętów łazienkowych. Użycie w przestrzeni łazienki surowych materiałów takich jak beton, białe płytki ceramiczne, czy nawet przynoszący na myśl loftowy styl marmur – dają nowoczesny efekt wizualny. Istotna będzie także odpowiednio dobrana armatura. Podczas jej wyboru warto zwrócić uwagę na minimalizm formy. Proste, geometryczne wzory, przeźroczysta kabina prysznicowa, czarne kontrastowe elementy to także cechy stylu przemysłowego, które można wykorzystać podczas urządzania łazienki.

Drewniane elementy – Deante wyposażenie łazienek

Marki, podążające za nowoczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi w wystroju łazienek, dysponują kolekcjami nawiązującymi do ciepła i przytulności drewna. Jest to bardzo mocny trend stylistyczny ostatnich lat. Wykorzystanie w łazience drewna, bądź też przypominającyh je materiałów, będzie potęgowało naturalny wydźwięk aranżacyjny. Elementy drewniane mogą zostać w łazience zastąpione tymi przypominającymi drewno, na przykład, stylizowanymi szafkami łazienkowymi z syntetyczną okładziną. Ważne jest aby takie rozwiązanie wyglądało maksymalnie naturalnie i nie nadawało wnętrzu kiczowatego wyglądu. Czyste formy, szarości, modny beton, czy też surowy metal w interesujący sposób współgrają z ciepłem i przytulnością drewna, w aranżacji łazienki.

Ceramiczne inspiracje

Nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki są płytki ceramiczne. Ze względu na swą wyjątkową wytrzymałość materiał ten jest wprost stworzony do trudnych, panujących w tym pomieszczeniu warunków. W 2022 roku płytki ceramiczne zyskują jeszcze inne oblicze. Geometryczne kształty, nawiązujące do plastra miodu, będą aranżacyjnym hitem. Mocnym trendem są także – nowość na rynku – płytki 3D. Ciekawe płytki będą idealnym tłem dla stylizacji łazienkowej, dlatego warto postawić na wysokiej jakości ceramikę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Wyposażenie łazienek.

Comments are closed.