Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

AC – dodatkowe ubezpieczenie motocykla

Pinterest LinkedIn Tumblr

Większość fanów motocykli traktuje swoje pojazdy jak oczka w głowie. Zniszczenie albo kradzież pojazdu o dużej wartości (często również sentymentalnej) jest prawdziwą tragedią. Możesz zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń, poszerzając podstawowe ubezpieczenie OC o autocasco.  Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie motocykla? Sprawdź!

Przezorny zawsze ubezpieczony: nieobowiązkowe ubezpieczenie motocykla dla większej pewności

AC to ubezpieczenie motocykla (i nie tylko) chroniące pojazd przed konsekwencjami zdarzeń losowych – kradzieżą, całkowitym zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek działania sił natury, aktów wandalizmu, kolizji z dzikim zwierzęciem i tym podobnych. Nieznany sprawca zniszczył lampę, kiedy motor stał na parkingu? Podczas parkowania wykonałeś nieostrożny manewr i uszkodziłeś pojazd? Bez obaw – likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel.

Rozszerzone ubezpieczenie motocykla: dlaczego warto?

Kupno ubezpieczenia AC na pierwszy rzut oka może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. Warto mieć jednak świadomość, że wykupienie rozszerzonego pakietu jest inwestycją w komfort. Pamiętaj o tym, że motocykl jest znacznie lżejszy i mniejszy od samochodu. Z tego względu łatwiej go ukraść, a skutki stłuczki, intensywnego gradobicia czy kolizji z dzikim zwierzęciem mogą być bardzo poważne.  Wszystkie te czynniki sprawiają, że użytkowanie jednośladu niemającego AC to spore ryzyko.

Ile kosztuje AC?

Podanie konkretnej wysokości składki nie jest możliwe. To, ile zapłacisz za polisę, uzależnione jest od wielu czynników, przede wszystkim zakresu ochrony, danych technicznych motocykla (marki, modelu, roku produkcji, przebiegu, mocy, pojemności silnika) oraz danych właściciela (wieku, doświadczenia za kierownicą, miejsca zamieszkania).

Comments are closed.

hplicity.com zobacz wiecej mobile.org