Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Opony rolnicze

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rolnictwo to ciężka praca w ciężkich warunkach. Aby ta szła sprawnie podstawowym narzędziem pracy stały się maszyny rolnicze. Z kolei, aby maszyny pracowały bez szwanku niezbędne są do tego opony rolnicze, które muszą sprostać ciężkim warunkom pracy. Opony rolnicze to duże ogumienie przeznaczone do dużych i ciężkich sprzętów. To jeden z najczęściej sprzedawanych produktów w branży oponiarskiej. Opony rolnicze oraz wiele innych można znaleźć na naszej stronie.

Na co zwrócić uwagę wybierając opony rolnicze

Najważniejszym czynnikiem na jaki należy zwracać uwagę wybierając opony rolnicze są preferencje użytkowania oraz warunki pracy. Wedle tych ustaleń można dobrać odpowiednią oponę, która będzie spełniała swoje zadanie jak należy. Jeśli nie posiadamy ogromnego gospodarstwa, raczej nie warto zaopatrywać się w niezwykle zaawansowane technologicznie opony rolnicze. W takim przypadku nie będziemy w stanie wykorzystać ich możliwości, a jedynie przepłacimy.

Cena opon to również bardzo ważny aspekt, na który należy zwracać uwagę przy wyborze ogumienia. Zwykle z ceną idzie w parze jakość oraz stopień zaawansowania wykorzystanych technologii. Rynek opon rolniczych jest szeroko rozwinięty więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z usług konsultanta sklepu internetowego przed zakupem.

Opony rolnicze – budowa ogumienia

Opony rolnicze dzielą się na dwie podstawowe kategorie opony diagonalne oraz opony radialne. Opony diagonalne posiadają wielowarstwową osnowę, która charakteryzuje się budową nici kordu ustawionych pod kątem ostrym w stosunku do znajdującej się pod nią drutówki. Dzięki takiej specyfikacji diagonalne opony rolnicze są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. Niestety, opony diagonalne do poprawnej pracy wymagają dość wysokiego ciśnienia, co przekłada się zarówno na mocniejsze ubijanie gleby, jak i niemożność obniżenia ciśnienia przy pracy w polu.

Opony radialne po względem konstrukcyjnym są kompletnym przeciwieństwem opon diagonalnych. Przede wszystkim w ich przypadku zdecydowano się na wzmocnienie czoła opony czyli tak zwane opasanie. Nici kordu poprowadzone są prostopadle względem drutówki. Dzięki temu możliwa jest praca na niższych ciśnieniach, a co za tym idzie, ubijanie gleby jest mniejsze, zatem zwiększa się efektywność upraw. Z wad jakie posiadają radialne opony rolnicze to przede wszystkim podatność na uszkodzenia, a także wyższa cena zakupu.

Sposoby, aby opony rolnicze służyły dłużej

W celu wydłużenia żywotności opony rolnicze należy odpowiednio użytkować. Warto zapewnić prawidłową zbieżność kół oraz co jakiś czas ją sprawdzać. Uchroni nas to przed takimi problemami jak przyspieszone ścieranie bieżnika czy utrata trakcji. Prawidłowa eksploatacja opon może w dużej mierze przełożyć się na ekonomie pracy.

Comments are closed.