Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Laserowe usuwanie tatuażu – najlepszy sposób na pozbycie się niechcianego tuszu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeśli jesteś posiadaczem nieudanego tatuażu i myślisz o tym, aby pozbyć się wątpliwej jakości ozdoby, dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania tatuażu. Zabieg ten powoduje stopniową redukcję tuszu pod skórą, aż w końcu, po kilku lub kilkunastu zabiegach, jest w stanie całkowicie go zniwelować. Co należy wiedzieć na temat laserowego usuwania tatuażu? Wyjaśniamy.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu to nowoczesny zabieg, który pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego pigmentu spod skóry. Ważny jest jednak wybór odpowiedniej technologii. Specjaliści medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Katowicach rekomendują lasery pikosekundowe ze względu na ich wysoką skuteczność i stosunkowo niską inwazyjność. Dysponują bardzo krótkim czasem impulsu, dzięki czemu są w stanie rozbić cząsteczkę tuszu na bardzo małe fragmenty (wielkości pyłu). Barwnik usuwany jest samodzielnie przez organizm za pośrednictwem procesów metabolicznych.

Podczas zabiegu energia lasera skoncentrowana jest wyłącznie na tatuażu, dzięki czemu reszta skóry jest praktycznie niewidoczna dla urządzenia i nie ulega podrażnieniu. Celem laseroterapii jest również pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze – to sprawia, że miejsce po tatuażu upodabnia się do reszty ciała i jest praktycznie nie do odróżnienia po wykonaniu pełnej serii zabiegów.

Jakie tatuaże można usunąć laserem?

Technologia pikosekundowa jest w stanie poradzić sobie niemal z każdym rodzajem tatuażu. Jedynym wyjątkiem jest tatuaż biały – go nie potrafi usunąć żaden laser. Dla urządzeń starszej generacji trudne do usunięcia są również odcienie czerwone, zielone i żółte. Laser pikosekundowy nie ma problemu z ich usunięciem, chociaż czasem potrzebnych jest więcej zabiegów niż podczas usuwania tatuażu w kolorze czarnym czy granatowym.

Na skuteczność laserowego usuwania tatuażu wpływa nie tylko jego kolor, ale również głębokość osadzenia pigmentu, profesjonalizm wykonania czy wielkość. Trudności mogą pojawić się, gdy mamy do czynienia z amatorskim tatuażem, który został wykonany na różnych głębokościach. W takiej sytuacji nawet najlepszy laser może nie poradzić sobie z usunięciem całości pigmentu.

Usuwanie tatuażu w klinice medycyny estetycznej

Wiele klinik medycyny estetycznej, a nawet salonów kosmetycznych i studiów tatuażu oferuje zabieg laserowego usuwania tatuażu. W wielu miejscach jednak sprzęt jest przestarzały i mało skuteczny. Jeśli zależy nam na najlepszych rezultatach, warto wybrać się do zaufanej i sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej – listę takich miejsc znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com.

Laserowe usuwanie tatuażu wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej, który najpierw przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia przeciwwskazań, a następnie dobiera odpowiednie parametry urządzenia. Zabieg wykonany przez profesjonalistę przy pomocy najnowocześniejszej technologii, to mniejsze ryzyko powikłań (np. powstania blizny) i krótszy czas potrzebny do osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/ https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/ https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/